Tenerife car rent and excursions

Tajinaste rojo / Echium wildpretii / Sarkanā tajinaste
  1. Tajinaste Rojo
  2. Tajinaste Rojo
  3. Tajinaste Rojo
  4. Tajinaste Rojo
  5. Tajinaste Rojo
  6. Tajinaste Rojo
Sarkanā Tahinaste ir viens no emblēmiskākajiem Kanāriju Salu augiem un ir sastopams tikai Tenerifē 1500m – 2000m augstumā, galvenokārt vulkāna, Teides Nacionālajā parkā. Zied no Maija līdz Jūnijam.
Pēc formas atgādina milzu konusu, līdz pat 3 metru augstumā, un sastāv no centrālā stumbra un simtiem mazu sarkanu ziediņu kuros rosās vietējās bites. Augs ir divgadīgs, zied tikai otrajā gadā un pēc izziedēšanas iet bojā.
Savulaik gandrīz pilnībā izzuda un, tikai pateicoties Nacionālā Parka iekļaušanai aizsargājamo teritoriju sarakstā 1954 gadā, spēja saglabāt un atjaunot populāciju. Tahinaste ir aizsargājams augs, par to raušanu vai bojāšanu draud sods.
Radniecīgi augi ir Zilā un Baltā Tahinaste kuras aug arī citās Kanāriju Salās.
Latīniskā nosaukuma otrā daļa ir Vācu botāniķa kurš pirmais dokumentēja augu,Hermann Wildpret uzvārds.
Drago Canario / Dracaena Draco / Drakona koks
  1. Dragon tree Tenerife
  2. Dragon tree Tenerife
  3. Dragon tree Tenerife
  4. Dragon tree Tenerife
Drakona koks / Dracaena Draco
Šo subtropisko augu dzimtene ir Kanāriju Salas un vēlāk tie ir parādijušies arī tuvajā Ziemeļāfrikā un Makronēzijā. Tenerifē drakona koks ir augu valsts oficiālais simbols un viennozīmīgi, viena no atpazīstamākajām salas emblēmām.
Visvecākais drakona koks pasaulē atrodas Tenerifē, Icod de los Vinos pilsētā, saukts arī par Drago Milenario. Šim aizvēsturiskajam kokam ir tuvu pie 1000 gadiem, precīzi noteikt nav iespējams dēļ tā iemesla ka šiem augiem nav koksnes, stumbrs pēc sastāva ir līdzīgāks palmai nekā kokam.
Jauno augu stumbrs ir taisns ar lapu vainagu augšā. Pēc pirmās ziedēšanas sāk veidoties zaru sistēma. Augļi ir ar oranžu nokrāsu un izdala īpatnēju sulu. Salu mitoloģijā sula ir saukta par Drakona Asinīm, izmantota dziedniecībā un rituālos.